Veel gestelde vragen aan BZF
< Alle onderwerpen
Afdrukken

Is mijn partner hoofdelijk aansprakelijk voor een Bbz-lening?

Bij het verstrekken van een lening in het kader van het Bbz2004 is de partner op grond van artikel 59 WWB altijd mede aansprakelijk voor de terugbetaling van het totale bedrag indien deze heeft meegetekend bij de aanvraag. Overigens wordt er zonder handtekening van de partner geen Bbz levensonderhoud of krediet verstrekt. De vorm van partnerschap heeft geen invloed op de mede-aansprakelijkheid. Het maakt dus niet uit of u samenwoont, een geregistreerd partnerschap hebt, getrouwd bent in gemeenschap van goederen of op huwelijkse voorwaarden.

Ook bij beëindiging van de relatie door verlating of echtscheiding verandert er niets aan de medeaansprakelijkheid voor de terugbetaling van het uitstaande saldo. Zelfs het opstellen van een convenant heeft hier geen invloed op, in tegenstelling tot hetgeen sommige advocaten en notarissen vertellen.

Het ondertekenen van de aanvraag heeft tot gevolg dat een ieder aansprakelijk is voor de volledige terugbetaling van de Bbz-lening(en).

 

Vorige IOAZ
Volgende Kan ik Bbz met terugwerkende kracht aanvragen?